Giyim ve Tekstil Ürünleri

Otomobiller

Taklit Ürünlerle Mücadele

Motorsikletler

Akışkan Malzeme ve Ürünler

Motorlu Deniz Taşıtları

Kişisel Değerli Eşyalar

İş Makinaları

 

  

> Problem

Birleşmiş Milletler şuç araştırması sonuçlarına göre tüm dünyada işlenen suçların yaklaşık %11'i hırsızlık olarak gerçekleşmektedir. Hırsızlık kişi veya firmalara parasal olarak zarar verdiği gibi çoğu zaman, özellikle firmalar için, zaman ve iş kaybına da yol açmaktadır.

> Çözüm

DataDot Technology Ltd bu soruna çok orijinal ve etkili bir çözüm sunmaktadır;. , değerli eşyalara bir nevi kendi imzanızı atmanızı sağlamaktadır.  çıkartılması mümkün olmayan ve eşyalarınızın görünümünü veya özelliklerini etkilemeyen bir çözümdür. hemen her türlü eşyaya (elektronik eşya, masaüstü bilgisayar, laptop, monitör, bisiklet, akülü araç vb.) portatif sprey kit versiyonu (yandaki resim) veya fırçalı aplikasyon kiti ile uygulanabilir. Her kiti kodladığınız eşyalarınızı kayıt altına alabileceğiniz özel yazılımı da içermektedir. Bu yazılım sayesinde uygulanan eşyaların bilgileri bilgi bankasına kaydedilir.

El spreyi ile her tür eşyaya onlarca, yüzlerce hatta istenirse binlerce uygulanır. Korunmak istenen eşya üzerinde çok sayıda yer aldığı için bunların hırsızlar tarafından tek tek görülüp çıkartılması pratik olarak imkansızdır. Eşya üzerinde kalacak tek bir dahi çalıntı olduğunu anlamak ve üzerindeki kod sayesinde gerçek sahibini tespit etmek için yeterlidir.

fırça aplikasyon kiti değerli eşyalarınızı hırsızlığa karşı korumanın ve sahip çıkmanın en etkili ve ekonomik yoludur. Fırça aplikasyon kitinde özel yapışkanı içerisindeki fırça ile istenen ürüne sürülür. özel yapışkanı ilk sürüldüğünde beyaz gözükür ancak kuruduğunda tam şeffaftır. Fırça metodu az sayıda ürün kodlaması için çok uygundur, daha fazla sayıda ürün için sprey kiti önerilir.

Değerli eşya koruması için kullanımının yaygın olduğu yerlerin başında firmalar, okullar, devlet daireleri gibi yoğun insan trafiğinin yaşandığı yerler gelmektedir. Avustralyada 40 devlet okulunda gerçekleştirilen 6 aylık bir deneme çalışmasında bilgisayar, laptop, fotokopi makinası gibi değerli eşyalarkullanılarak işaretlenmiş ve bu sistemin yarattığı caydırıcılık sayesinde bu eşyaların çalınma oranı bir önceki dönemlere göre %89 azalmıştır.

Teknolojisi sayesinde;

  • kişisel eşyalarınız,

  • şirket demirbaşları,

  • her tür teçhizat ve makina,

  • kiralık eşya ve aletler,

  • motorlu taşıtlar ve daha pek çok değişik ürün son derece pratik olarak kodlanabilir.

sprey kiti kullanım detayları için lütfen aşağıdaki linke tıklayın.

DataDotDNA Sprey Kit Kullanma Kılavuzu (pdf)

 

 

Başa Dön

 

 

© 2005 MET Tekstil ve Kimya Ltd                    
  Ana Sayfa  |   Firma Bilgisi  |   Teknolojimiz   |   Uygulamalar   |   Haberler   |   İletişim