Giyim ve Tekstil Ürünleri

Otomobiller

Taklit Ürünlerle Mücadele

Motorsikletler

Akışkan Malzeme ve Ürünler

Motorlu Deniz Taşıtları

Kişisel Değerli Eşyalar

İş Makinaları

 

  

 

Problem

Genel kanının aksine motorlu deniz taşıtları hırsızlığa karşı oldukça savunmasızdır. Özellikle jet-ski veya sürat teknesi türü küçük deniz taşıtlarının çalınma oranları her geçen gün artmaktadır. DataDot Technology nin doğum yeri Avustralya da deniz taşıtlarında yaşanan hırsızlık yıllık 15-20 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşmıştır. Otomobillerde olduğu gibi deniz taşıtlarında da taşıt seri numaralarını değiştirerek sahte evraklarla satma girişimleri her geçen gün artmaktadır.          

> Çözüm

DataDot Technology Ltd bu soruna orijinal ve etkili bir çözüm sunmaktadır;. , motorlu deniz taşıtlarını hırsızlığa karşı korumak ve kodlamak için sunulan teknolojik çözümün adıdır. Bu teknolojide her tür deniz taşıtına 1.500 ila 4.000 arasında üzerine lazer işaretleme metodu ile seri numaralarının kazındığı uygulanır.

Bu uygulamanın çok kolay ve hızlı yapılabilmesi için DataDot Technology Ltd patentli özel sprey püskürtme metodunu geliştirmiştir.Tekne sahipleri bu uygulamayı kendileride DataDot Technology Ltd tarafından sunulan özel el sprey sistemi ile yapabilirler. deniz suyuna ve hava şartlarına dayanıklıdır ve korunmak istenen teknenin istenen her yerine ve aksesuarlarına uygulanabilir. İşaretlenen tekneler üzerinde binlerce yer aldığı için bunların hırsızlar tarafından tek tek görülüp çıkartılması pratik olarak imkansızdır. Teknenin veya aksesuarlarının üzerinde kalacak tek bir dahi çalıntı olduğunu anlamak ve gerçek kimliğini ve sahibini öğrenmek  için yeterlidir. uygulamaları dünyanın pek çok yerinde devlet ve özel sektörden çok güçlü destek görmektedir. uygulamaları  Avustralyada "Marine Industries Federation"," Outboard Distributors Association Australia", " NSW Maritime Authority", "NSW Water Police and Queensland Water Police" birlikleri tarafından desteklenmekte ve tekne sahiplerine tavsiye edilmektedir. Önde gelen tekne üreticileri (Southwind Marine Products, Tohatsu Outboards, Cox Craft, Riviera, SeaDoo, Steben, Allison Boats, Southern Star, Mercury Marine, Seafarer, Haines Signature & Traveller, Mustang Pleasure Boats, Noble SuperVee, Sailfish, SunRunner, Haines Hunter) sistemini ürünlerinde kullanmaktadır.

Başa Dön

 

© 2005 MET Tekstil ve Kimya Ltd                
  Ana Sayfa  |   Firma Bilgisi  |   Teknolojimiz   |   Uygulamalar   |   Haberler   |   İletişim